Fordon - piękna dzielnica Bydgoszczy

Fordon to najliczniejsza dzielnica Bydgoszczy a także jedyna która może odnotować wzrost liczby mieszkańców. Mieszka tutaj około 90 tys. ludzi. Dlaczego jest tak wielu chętnych do zamieszkania w Fordonie?
Nowy Fordon jest dzielnicą nowoczesną a jednocześnie, w odróżnieniu od inwestycji w innych częściach miasta, bardzo przestrzenną. Wynika to z tego że dzielnica została założona jeszcze w czasach ustroju komunistycznego, państwo było właścicielem wszystkich terenów i nie było ograniczeń w tym względzie. Urbaniści mogli planować duże przestrzenie. Także jeszcze do wejścia prywatnych developerów w latach 90-tych budowano w Fordonie osiedla z dużymi placami zabaw, alejami, parkingami.
Fordon jest dzielnicą czystą. Infrastruktura jest relatywnie nowa, w odróżnieniu od dzielnic położonych bliżej centrum Bydgoszczy. Poza tym dzielnica wychodzi na tereny przyrodnicze, nie ma tyle zanieczyszczeń co w innych częściach miasta.
Fordon to praktycznie odrębny, samowystarczalny organizm miejski. Jest tu wszystko: przedszkola, szkoły, uczelnia wyższa. Bardzo rozbudowana sieć handlowa. Fordon jest dobrze skomunikowany z miastem - autobusy i sieć tramwajowa.
Bardzo dużo terenów na wycieczki piesze i rowerowe.
Bardzo duże walory krajoznawczo-przyrodnicze.
Ceny mieszkań są nieco niższe ze względu na odległość od centrum. Moim zdaniem to daje tylko okazje do nabycia mieszkania w super dzielnicy po niższej cenie.























Espresso

Popularne posty z tego bloga

Serwisy